8kez HarbiMekân Takılası Yığıntı

Mısır Hangi Ayda, Hangi Mevsimde Ve Hangi İklimde Yetişir?

Muallim

Aktif Üye
Özel Üye
Katılım
4 Eki 2022
Mesajlar
488
Tepkime puanı
1
Mısır, yaz ayından sonbahar başına kadar yetişmektedir. Mısırın Ağustos, Eylül, Ekim aylarında yetişmesi mümkündür.

Mısır, Ağustos ayında başlar ve Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında da hasat edilir. Mısırın yaz aylarından sonbahar aylarına kadar yetiştirildiğini söylemek mümkündür. Mısır en güzel toprak ısısının 10 derece olduğu aylarda ekilir ve yetiştirilir. Trakya bölgesinde Nisan ayının ortasında sonra, güney bölgelerinde ise Nisan ayının başlarında Mısır yetiştirilebilir.

Orta Anadolu bölgesinde de Nisanın son günlerinden itibaren mısır ekilmesi ve yetiştirilmeye başlanması mümkündür. Farklı aylarda farklı bölgelerde mısırın hasat ediliyor olmasının sebebi toprak ısısının faklı olmasıdır. Toprak sıcaklığının 10-12 derecelere ulaştığı zamanlarda mısır ekilmesi ve yetiştirilmesi mümkündür.
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan GenelForumlar.com Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. GenelForumlar.com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler için info@genelforumlar.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

Bu Site, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı Üyesidir.

Geri
Üst Alt